Ми памятаємо

2015-05-08

/Files/photogallery/-88693455 (1).jpg У 2015 р. світ відзначає 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та 70- річчя завершення Другої світової війни.

Україна зробила вагомий внесок у перемогу над нацизмом. Українці перебували у складі Червоній армії, в структурах українського визвольного руху УПА та ОУН, в арміях Польщі, Великої Британії, Франції, Канади, США.

Цього року, згідно з Указом Президента України від 24 березня 2015 р., в Україні вперше на офіційному рівні за європейською традицією 8 травня став Днем пам’яті та примирення.

Ценнтральна районна бібліотека з нагоди 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни підготувала книжкову виставку «Ми памятаємо».

Документи, представлені в експозиції, висвітлюють причини виникнення Другої світової війни, відтворюють широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції Німеччини та Японії.

В монографіях та наукових збірниках розглядається внесок України у досягнення перемоги над нацистською Німеччиною. Публіцистичні та аналітичні статті презентують дослідження істориків, спогади безпосередніх учасників війни. Досліджуються втрати Україною історико-культурних цінностей під час Другої світової війни.

Багато із пропонованих книг – це роздуми про долі переможців. Автори зуміли напи​сати про їхню воєнну і повоєнну долю так, що ці розповіді торкають глибини людської душі.

апропонована книжкова виставка – вдячний привід віддати належну шану не тільки воїнам, що піднялись на бій з фашизмом, а й усім тим, хто зробив свій внесок у Перемогу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто боровся із ворогом у партизанських загонах і підпіллі, у Русі Опору за межами Батьківщини, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах.

Термін експонування: 28 квітня – 17 травня 2015 р.

Кiлькiсть переглядiв: 107

Коментарi